Здавалося б, що будь-який винахід має бути геніальним. Але бажання придумати що-небудь незвичайне часом призводить до таких абсурдних винаходів, що здивувати виходить на всі 200%, а от використовувати таке нововведення захоче не кожен. Представляємо вам цікаві факти про винаходи людства.
1) Кінематограф.
В кінці 19 століття багато вчених намагалися знайти спосіб змусити «картинки рухатися» і, до речі, деяким це вдавалося, проте лаври винахідників кінематографа належать братам Люм’єр. Відомо, що деякі глядачі, які дивилися знаменитий «Поїзд» лякалися його і навіть намагалися втекти із залу. Зараз кінематограф це не тільки досягнення прогресу, але і потужна комерційна індустрія.
2) Телефон.
Перші згадки про спроби передати звук зустрічаються в літописах 9 століття нашої ери. У 19 столітті кілька вчених працювали над ідеєю створення телефону, проте офіційно його винахідником вважається американець Олександр Белл, який в 1876 році запатентував пристрій, названий їм «говорить телеграф». Електричні телефони 19 століття стали «прадідусями» радіо-, мобільних і супутникових телефонів, що з’явилися в 20 і 21 ст.
3) Радіоприймач.
У 1895 році Олександр Попов представив перший радіоприймач, що працював за рахунок уловлювання електромагнітних хвиль. Винахід Попова послужив основою не тільки для розвитку радіо, як засобу масової інформації, воно відкрило нову еру у вивченні фізики. У наші дні радіостанції все частіше переходять на цифрове мовлення.
4) Скло.
Історики розходяться в думках з приводу походження скла: одні вважають, що його винайшли в Єгипті, інші віддають перевагу Шумерам. Як би там не було, це одне з найдавніших винаходів його вік налічує близько 5 тисяч років! Тільки уявіть, що люди, які жили кілька тисячоліть тому, вміли виготовляти не тільки прозоре, але і кольорове скло та використовувати його в декоративних цілях.
5) Колесо.
Точне місце винаходу колеса невідомо, вік історики оцінюють в межах 5-4 тисячоліття до нашої ери. Без колеса не було не лише сучасних засобів пересування, таких як велосипед, автомобіль і навіть літак, але і безлічі механізмів. Саме колесо послужило потужним стимулом для розвитку науки і ремесла: на його основі було створено гончарний круг, прядка, млин, шестерінки, зубчасті колеса і багато іншого.
6) Комп’ютер.
Вчені, що працювали над створенням ЕОМ в середині 20 століття, навряд чи могли припустити, що їх розробки повністю змінять життя всього людства. Те, що створювалося як обчислювальний засіб, нині використовується в усіх галузях науки і у всіх сферах життя більшості людей на планеті. Ми настільки звикли до комп’ютерів, ноутбуків і планшетів, що просто не уявляємо своє життя без них.
7) Друкарський верстат.
Цей винахід Йоганна Гуттенберга, що відноситься до 15 століття, стало революцією у виробництві книг. До впровадження друкарського верстата книги переписувалися вручну, причому на створення однієї книги могло йти кілька років. Природно, що дозволити собі мати вдома хоча б одну книгу могли лише дуже багаті люди. Друкарський верстат дав людству можливість знайомитися з великими літературними творами.
8) Папір.
Історичні хроніки стверджують, що папір з’явився в Китаї у 2 столітті нашої ери. Спочатку її робили з шовкових ниток, перейшовши згодом на більш дешеві матеріали, такі як крохмаль і клей. З часом папір отримав широке поширення, повністю витіснивши пергамент. Важко уявити, щоб ми робили без звичайного білого паперу.
Перші згадки про мило відносять до 3 тисячоліття до нашої ери. Стародавні єгиптяни використовували його не тільки для миття, але і для прання одягу. Крім того, саме мило стало основою для створення багатьох косметичних засобів і побутової хімії.
10) Порох.
Порох придумали в Китаї приблизно в 9 ст. н. е. Згідно з однією з версій, цей винахід став випадковістю. Спочатку його використовували для феєрверків, але незабаром стали застосовувати у військових цілях. Саме порох став поштовхом для подальшого розвитку вогнепальної зброї і вибухових пристроїв. Хтозна, може його і зовсім не слід було винаходити?
Немає коментарів:
Дописати коментар