***

***

Для батьків

Притча про батьків та дітей

Одного разу до мудреця прийшов чоловік.

— Допоможи, будь ласка! Мені так погано. Моя дочка зовсім не розуміє мене — вона не чує моїх слів, вона не розмовляє зі мною. Навіщо їй тоді голова, вуха, язик? Вона жорстока — навіщо тоді їй серце?

Мудрець сказав:
— Коли повернешся додому — намалюй портрет своєї доньки, якою ти її бачиш, й віддай мовчки їй.
Наступного дня розгніваний чоловік знов прийшов, до мудреця й закричав:
– Навіщо ти примусив мене вчинити таку дур­ницю?! Було погано, а стало ще гірше! Донька повернула мені малюнок, сповнена гнівом.
– А що ж вона сказала тобі? — запитав мудрець.
– Вона вигукнула: «Навіщо ти мені це приніс? Хіба тобі недостатньо дзеркала?!»

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Порада перша:
1. Ніколи не жалійте дитину через те, що вона не така як всі.
2. Даруйте дитині свою любов та увагу, однак не забувайте про інших членів родини, котрі їх те ж потребують.
3. Не дивлячись ні на що, зберігайте позитивне уявлення про свою дитину.
4. Організуйте свій побут так, щоб ніхто в сім'ї не відчував себе «жертвою», відмовляючись від свого особистого життя.
5. Не відгороджуйте дитину від обов’язків і проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею.
6. Надавайте дитині самостійність в діях і прийнятті рішень.
7. Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна гордитися вами.
8. Не бійтесь в чомусь відмовити дитині, якщо рахуєте її вимоги надмірними.
9. Частіше розмовляйте з дитиною. Пам’ятайте що ні телевізор, ні радіо не замінять їй вас.
10. Не обмежуйте дитину в спілкуванні з ровесниками.
11. Частіше звертайтесь за порадами до педагогів та психологів.
12. Більше читайте, і не лише педагогічну літературу, але й художню.
13. Звертайтесь до родин, в яких є діти. Передавайте свій досвід і переймайте чужий.
14. Пам’ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до майбутнього життя. говоріть з нею про нього.

Порада друга:
1. Ніколи не займайтесь "виховною роботою" в поганому настрої.
2. Чітко визначте, чого ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а довідайтесь, що вона думає з цього приводу.
3. Надайте дитині самостійності, не контролюйте кожний її крок.
4. Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і розглядайте з дитиною її вірні і невірні кроки до мети.
5. Не пропустіть моменту, коли досягнуті перші успіхи. Відмітьте їх.
6. Вкажіть дитині на допущену нею помилку, щоб вона осмислила.
7. Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам'ятайте, сутність людини і її окремі вчинки не одне й те саме.
8. Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, не дивлячись на помилку.
9. Виховання – це наступність цілей. 
10. Вихователь повинен бути твердіим, але добрим.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
1. Будьте для дітей прикладом у всьому.
2. Зробіть для своїх дітей куточок для занять. Коли учень готує уроки, не відривайте його на сторонні справи. 
3. Вчіть дітей бути у всьому бережливими.
4. Частіше бувайте у школі, радьтесь з педагогами, психологом з питань виховання дітей, допомагайте вчителям краще навчити ваших дітей.
5. Не кажіть нічого поганого про школу, вчителів, прищеплюйте дітям любов і повагу до школи.
6. Слідкуйте за чистотою і охайністю дитини, за акуратним утриманням підручників, одягу. Чистота і акуратність дисциплінує дітей.
7. Дотримуйтесь режиму дня, слідкуйте, щоб дитина не перевтомлювалась.
8. Виховуйте у дітей вміння вести себе скромно і пристойно як вдома, так і на вулиці, в школі, в громадських місцях.
9. Виховуйте у дітей повагу до старших і молодших.
10. Не застосовуйте фізичного покарання до дітей, спокійно поясніть їм неправильність їх вчинків.
11. Не дозволяйте дітям самовільно витрачати гроші, вимагайте від них звіту.
12. Заохочуйте в дітей інтерес до книги, природи, туризму, спорту.
13. Привчайте дітей виконувати посильну фізичну роботу.
14. Знайте з ким товаришують ваші діти, як вони поводять себе.
15. Пам'ятайте, що виховання дітей – головний обов'язок батьків.
16. Пам'ятайте, що тільки в тісній праці зі школою, можливо успішно вирішити питання виховання громадянина України.

Як стати найкращим татом




Вже навіть науково доведено, що роль батька у житті дитини не менш важлива, ніж матері. Пропонуємо кілька цікавих порад від «Розвитку дитини», як вибороти статус «Найкращий татусь» для свого маляти.
1. Любіть та поважайте матір своїх дітей. Перша запорука повноцінного розвитку та виховання малюка – взаємопідтримка і розуміння батьків. Якщо дитина бачить, що її матуся і татусь цінують один одного, вона більш виразно відчуває і свою цінність у родині. А ще повага в сім`ї вчить дитину поважати інших.
2. Проводьте час з дітьми. Діти дуже щирі, і для них вчинки значно важливіші, ніж слова. Намагайтесь виділити якомога більше часу, щоб провести його з малюком. Бо, якщо батьки завжди зайняті, то діти відчувають себе покинутими, другорядними, непотрібними. Як би ви не намагалися довести їм зворотнє.
3. Розмовляйте з дітьми. Часто тато у вирі щоденних справ втручається лише в ті ситуації, коли дитина зробила щось не так. Тоді батько, як і його голос, асоціюється лише із неприємностями. Так не має бути. На всіх етапах життя дитини є теми, які потрібно обговорювати з татом. І ці теми можуть стосуватися як і серйозних речей, так і щоденних дрібниць. Тому не уникайте розмов, а навпаки, будьте їх ініціатором. Зрештою, розмови з дитиною формують довіру в стосунках.
4. Дисципліна та любов. Дисципліна – одна із важливих умов виховання. Але не потрібно карати дитину за усі її промахи. І в жодному разі не підвищуйте на дитину голос. Встановіть межі, поясніть малюкові, що добре, а що – ні. Розкажіть, які наслідки можуть бути після її поганих вчинків, а що вона отримає за хорошу поведінку. Головне - робити все це в міру, з терпінням та любов`ю.
5. Батько – приклад. Можливо діти цього і не усвідомлюють, але батько є одним із головних провідників дитини у дорослий світ. Ще змалечку діти копіюють поведінку батьків. Тож ваше ставлення до світу та людей згодом проявиться і у вашій дитині. Доньки зрозуміють роль чоловіка в своєму житті та керуватимуться тими критеріями вибору партнера, які бачитимуть в своєму батькові. Поведінка та світогляд сина – теж відображення батьківського життя. Тому пам`ятайте: те, що ви робите зараз, формує наших дітей.
6. Учіть. Багато хто вважає, що навчати дітей повинен будь-хто, але не батько. Це не так. Не йдеться про те, аби татусь щодня вчив дитину читати чи розв`язувати складні математичні рівняння. Але батько може навчити малюка розрізняти добро і зло, хороше і погане, показати як використовувати той чи інший предмет у побуті тощо
7. Їжте разом. Це ще один спосіб виділити кілька хвилин один для одного: щоб поділитися думками, запитати пораду, навчитися чогось. Зрештою, це гарний спосіб провести час разом.
8. Читайте дітям. Любов до читання – один із показників успішної людини. Тому читайте дитині змалечку, прищеплюйте вміння та бажання читати самостійно. Згодом це знання, яке дитина отримає з книг, стане їй в нагоді.
9. Проявляйте свою любов. Обійми, похвала, приємні слова зайвими не будуть. Це покаже вашій дитині, що її люблять і завжди готові допомогти.
10. Будьте завжди поруч. Діти швидко виростають. Але навіть у дорослому віці залишаються чиїмись дітьми, часто потребують поради, допомоги, підтримки. Тож будьте готові до того, що ваш син чи донька завжди потребуватимуть батьківського плеча і мудрої поради.

ШАНОВНИЙ БАТЬКУ – ПАМ'ЯТАЙ!


У дітей, які не знають, що їм робити в час дозвілля, псуються і голова, і серце, і моральність. Допоможи своїй дитині вибрати корисне заняття.
"Не суди про дитину по знаннях, суди про неї по її старанності, моральних якостях, звертайся не тільки до неї, а перш за все до серця дитини. Вчи дитину людяності, тоді вона полюбить працю, навчиться бути старанною і буде краще вчитись, тому, що старання загострює розум".
"Не можна зводити духовний світ дитини тільки до навчання. Якщо ми будемо прагнути до того, щоб все життя дитини було зайняте уроками, життя її стане нестерпним. Вона повинна бути не тільки школярем, але перш за все людиною з багатогранними інтересами, потребами, прагненнями".
(В. Сухомлинський). 
Турбуйся про те, щоб дитяче серце не стало грубим, злим, холодним, байдужим і жорстоким в результаті ""виховання".
Пам'ятай батьку! Фізичне покарання – це показник не тільки Вашої слабості, розгубленості, безсилля, але і педагогічного безкультур'я. Ремінь та тумак вбивають в дитячому серці витонченість і чутливість, розбещують людину, одурманюють її ядом брехні.
Не ставте Вашу дитину в становище, коли вона змушена оборонятись брехнею!
Говоріть з дитиною так, щоб не залишалось ніякого сумніву в тому, що Ви керуєтесь турботою і тривогою за неї; а не бажанням відмахнутися, образити.
Будьте до кінця, навіть в дрібницях, правдивими і чесними зі своїми дітьми. Незначну домішку брехливості, штучності дуже чітко помічають діти. 
Не забувайте поділитись із своїми дітьми удачами і невдачами на виробництві, тоді вони будуть відкривати Вам свої таємниці, будуть чекати Вашої поради, підтримки.
Навчіть Вашого сина чи доньку вважати, що іграшковий автомобіль з поламаним колесом, ведмідь із відірваною лапкою страждають від болю так само, як поранена птиця – це народжує у дитини чуйність і добре« серце. \
Пам'ятай батьку! Вашу дитину виховує кожна хвилина життя, і кожний куточок землі, кожен Ваш крок, слово, справа, з якими її особистість стикається ніби випадково, мимохідь.
Враховуйте основні методи виховання: переконання, вправи,
стимулювання. 
Не забувайте підвищувати свою педагогічну майстерність виховання, читайте статті і твори про виховання дітей.

ПАМ'ЯТАЙ, МАМО!

Виховуйте вдячність. Якщо нема любові на твою самовідданість вважай, що діти тільки споживають твою любов. Хай буде добре не тільки дітям, але й тобі. Не буде тобі щастя без щастя твоїх дітей, але нехай і їх хвилюють твої біди. 
Будь другом дітей, але не приятелькою. Будь поряд з дітьми, але не вище.. Будь доброю, але не добренькою.
Вчи дітей думати не про речі, а про справу. 
Дочка допомагає матері, а син нехай захищає її. Ніхто не має права сидіти без діла, коли трудиться мати.
Мамо, пам'ятай: все краще – дітям.
Мамо, пам'ятай про себе, бо якщо забудеш, погано стане дітям. Не дозволяй мамо, володарювати вимогам, бажанням, претензіям твоїх дітей.
Все йде від тебе, все підкоряється тобі, мамо.
Діти, пам'ятайте про матір, її любов до вас.

МОВНИЙ КОДЕКС

Якнайчастіше спілкуйтеся з дитиною; щиро і правильно відповідайте на запитання дитини;

шануйте гідність співрозмовника, давайте йому можливість висловити думку;

не підвищуйте голосу у розмові з донькою чи сином;

якнайчастіше вживайте "формули ввічливості": будь-ласка; перепрошую, вибач, дякую – виявляє доброзичливість, прихильність;

читайте і співайте дитині і разом з нею; учіть разом вірші, пісні, загадки, приповідки, скоромовки; поєднуйте слово і гру; слово і малюнок; не допускайте у вашій оселі лайливих слів; привчайте дитину до мовного етикету за столом, у транспорті, магазині, на вулиці; виправляйте мовні огріхи, власні, а також ваших рідних, друзів, колег;

пояснюйте дитині значення незрозумілих слів; учіть правильно
будувати речення; 

ведіть словничок, записуйте перлини мовної творчості вашої дитини.

БАТЬКІВСЬКЕ "ВІРУЮ"

– Якщо дитина живе серед критики - вона вчиться судити інших.

– Якщо дитина живе серед ворожнечі - вона вчиться "воювати".

– Якщо дитина зустрічається з насміхом - вона стає "несміливою".

– Якщо дитина приневолена соромитись - вона почувається винною.

– Якщо дитина знаходить розуміння - вона стає терпеливою.

– Якщо дитина відчуває заохочення - вона пізнає свою вартість.

– Якщо дитина живе серед похвал - вона пізнає вартість інших.

– Якщо дитина живе у справедливості - вона стає справедливою.

– Якщо дитина знаходить визнання - вона буде задоволена собою.

– Якщо дитина живе у довір'ї і приязні - вона знайде в житті любов.















Немає коментарів:

Дописати коментар